Wywiady i artykuły

Publikacje i informatory

Przepisy prawne
Informacje o projekcie
Adresy i telefony
Linki
Kontakt
Powrót do strony głównej

 

Od pomysłu do działania - poradnik dla kobiet aktywnych 50+

Agnieszka Kwaśniewska
Małgorzata Łojkowska
Evelina Moksecka


 

 

 

Aktywność życiowa

Jeżeli czujesz, że Twoja praca Cię nie satysfakcjonuje i chciałabyś coś w życiu zmienić, potrzebujesz dwóch ważnych rzeczy: inspiracji i informacji. Jeżeli szukasz inspiracji, chcielibyśmy zachęcić Cię do odwiedzenia naszej strony internetowej www.kobiety.interwencjaprawna.pl. Znajduje się na niej wiele ciekawych artykułów o kobietach, które podobnie jak Ty teraz, po ukończeniu 50-tego roku życia, szukały możliwości rozwoju i udało im się rozpocząć ciekawą działalność zawodową. Jesteśmy przekonani, że tak samo one, Ty też możesz wykorzystać ogromny potencjał, którym dysponujesz. Musisz tylko w to uwierzyć.
Inspiracja i wiara w siebie to jednak nie wszystko. Wiele wspaniałych pomysłów na sukces przepada w wirze codzienności tylko dlatego, że ich autorzy nie wiedzą jak je realizować. Właśnie dlatego stworzyliśmy ten poradnik. Zawiera on „w pigułce” wszystkie informacje, które są potrzebne do podejmowania nowych aktywności na rynku pracy. Mamy nadzieję, że pozwolą one zmienić Twoje pomysły w konkretne działanie.
Pierwsza część poradnika dotyczy podejmowania zatrudnienia na postawie umowy o pracę. Znajdziesz tam informacje na temat rodzajów umów, które możesz podpisać z pracodawcą, dowiesz się też jak bronić swoich praw, kiedy są naruszane. Zdajemy sobie sprawę, że w obecnej chwili sytuacja na rynku pracy nie jest prosta i wiele osób w obawie przed zwolnieniem nie protestuje, kiedy ich prawa w miejscu pracy są łamane. Pracodawcy często wykorzystują brak wiedzy pracowników, który uniemożliwia im przeciwstawianie się nieuczciwemu traktowaniu. Chcemy dać Ci informacje, abyś sama mogła podejmować w takich sytuacjach świadome decyzje.
Druga cześć informatora dotyczy pracy na podstawie umów cywilnoprawnych – umowy zlecenia oraz umowy o dzieło. Osoby zatrudnione w taki sposób podlegają innym regulacjom prawnym niż osoby zatrudnione na umowę o pracę.
Trzecia część zawiera uregulowania dotyczące zakładania działalności gospodarczej. Własny biznes może być dobrym pomysłem na rozwój zawodowy dla osób, które mają już ogromną wiedzę i doświadczenie, a nie mogą znaleźć dla siebie miejsca na obecnym rynku pracy.
W części czwartej zachęcamy do zakładania organizacji pozarządowych. Własna fundacja lub stowarzyszenie może być dobrym miejscem pracy dla wszystkich tych, którzy lubią swoją pracą wpływać na rzeczywistość, która ich otacza.
Mamy nadzieję, że ten informator pomoże Ci w podjęciu decyzji dotyczących Twojego rozwoju zawodowego oraz dostarczy wiedzy pozwalającej na świadome nawiązywanie relacji z potencjalnymi pracodawcami.

Miłej lektury!

Tutaj znajdziesz całą publikację.

 

 

Publikacja powstała w ramach projektu Strefa Aktywnych Kobiet, realizowanego przez Stowarzyszenie Interwencji Prawnej, współfinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Ostatnie materiały w serwisie

z Od pomysłu do działania - poradnik dla kobiet aktywnych 50+
z

Zarządzanie wiekiem w pytaniach i odpowiedziach dla pracodawcy

z

Oni wiedzą lepiej

z

Jutro pracowników zaczyna się dzisiaj

z

Irytacja na Ligę Mistrzów i BAR zielonogórzanek

z

Czym jest dyskryminacja - rozpoznawanie, zapobieganie - cztery części

z

Tam, gdzie świeci słońce

z

Życie zaczyna się
na 2655 m.n.p.m.

z "Lubię ludzi ruszyć" - rozmowa Aktywnych
z W kręgu kobiet 50+
z 50+? Imponuje zaangażowaniem!
z Pięćdziesiątka z puzzli
z Kilka słów o Curriculum Vitae
z Trudne rozmowy - o rozmowie kwalifikacyjnej
z W drodze do pracy - dlaczego warto zatrudnić właśnie Ciebie
z Całe życie to rozwój - zalety wieku 50 plus
z Umowa o dzieło - przepisy
z Umowa zlecenie - przepisy
z O projekcie Strefa Aktywnych kobiet
z

Materiały w sieci

 

 

Patroni medialni

 

z

 

 
       
Strona powstała w ramach projektu  „Strefa aktywnych kobiet” realizowanego przez Stowarzyszenie Interwencji Prawnej, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.